top of page

STRATEJİK

MARKA İLETİŞİMİ

Strateji, savaşın yarısıdır.

Diğer yarısı ise, reklamın kendisini yaratmaktır.

 

 

Reklamcılığı medyadan yansıyan slogan ve görüntülerle anlamaya çalışanlar çoğu zaman temel bir gerçeği ıskalarlar. O da, iletişimin aslında bir sorun çözme sanatı olduğudur. Bizden ürün ve hizmetlerini belli hedef kitlelerle buluşturmamızı isteyen reklam verenler; gerçekte bizden pazarlama için iletişim çözümleri bulmamızı,rekabet yarışında onları öne çıkaracak fikir ve yöntemler geliştirmemizi beklemektedir.

Bu nedenledir ki, iletişim dünyasında da strateji, savaşın yarısıdır. Diğer yarısı ise, reklamın kendisini yaratmaktır. Stratejik bir bakış açısına sahip olmayan bir iletişim tasarımı eksik ve sorunludur. Hem aldanır hem aldatır. Ne kadar hoş ve etkileyici olursa olsun, sonuç değişmez. Markanızı hedeflediğinizden çok farklı limanlara çıkarır.

Stratejik iletişim perspektifi,hizmet vereceğiniz kurumu ve markayı çok iyi tanımayı, hedef kitlenizi ve içinde bulunduğu toplumsal dokuyu çok iyi kavramayı gerektirir. Ancak bu şekilde bir markaya doğru iletişim stratejileri geliştirebilir ve rehberlik edebilirsiniz.  

Bu nedenle Artworks’te en önem verdiğimiz konu, hizmet edeceğimiz markanın dünyasına her yönüyle nüfuz etmek ve reklamlardan önce doğru stratejiyi geliştirmektir. Bunu stratejik iletişimin diğer aşamalar takip eder. Tespit edilen stratejiyi en etkili şekilde mecralara taşıyacak konsept ve tasarımlar geliştirmek, ürün ve hizmetimizi piyasada en doğru yere konumlandırmak… İşlerimize sağlam bir fikir ve ruh katarak; doğru mecralarda adım adım bir marka inşa etmek…

 

carl-heyerdahlh.jpg
bottom of page